Zapowiedzi wydawnicze – styczeń 2018

Wraz z Nowym Rokiem rozpoczynam cykl, który na moim blogu jest nowością, ale w blogosferze oczywiście nie. Pomyślałem sobie, że z gąszczu nowości wybiorę te, które bliskie są moim czytelniczym klimatom. A przy okazji, może takie zestawienie ułatwi Wam nawigację podczas kolejnych wizyt w księgarniach. Niewykluczone, że recenzje przedstawionych książek pojawią się na blogu. Skupiam się na ofercie wydawnictw, z którymi współpracuję, ale z pewnością zajrzę także do oferty pozostałych. 

Wszystkie okładki i fragmenty opisów pochodzą ze stron wydawnictw. Aby przeczytać więcej, wystarczy kliknąć w obrazek.


Wydawnictwo Filia Mroczna Strona proponuje w styczniu dwie pozycje:

Milczące dziecko Sarah A. Denzil
Latem 2006 roku Emma Price bezsilnie patrzyła, jak rzeki wyłowiono czerwoną kurtkę jej sześcioletniego syna, Aidana. Ciała nie odnaleziono. Dopiero dziesięć lat później Emma odkryła, że na powrót może cieszyć się życiem. Wyszła za mąż, oczekuje drugiego dziecka i poczuła, że znów ma kontrolę nad swoim życiem. 
I wtedy wraca do niej Aiden. 

PREMIERA 17.01

Czarny szlak Andreas Fohr

Starszy sierżant Kreuthner zobowiązał się rozsypać prochy swojego zmarłego wuja na szczycie góry Wallberg. Po ceremonii, wraz z poznaną młodą narciarką decyduje się na wspólny zjazd okrytym złą sławą czarnym szlakiem, który rzekomo zna jak własną kieszeń. Błądząc w ciemnościach, natykają się na zamarznięte zwłoki kobiety.

PREMIERA 24.01




Wydawnictwo Czwarta Strona ma wśród styczniowych nowości:

Matnia Małgorzata Łatka
Makabryczne odkrycie nad Wisłą mobilizuje całą krakowską policję i elektryzuje opinię publiczną. Zmasakrowane ciało uniemożliwia identyfikację. Komisarz Jakub Zagórski i jego partner jeszcze nie wiedzą, że to będzie jedna z najtrudniejszych spraw w ich karierze. 

PREMIERA 31.01





Wydawnictwo Albatros stawia na nowe powieści ulubionych autorów:

W domu Harlan Coben
Dziesięć lat temu porywacze uprowadzili dwóch sześciolatków, Patricka Moore’a oraz Rhysa Baldwina, żądając od ich bogatych rodziców okupu. Potem nagle zamilkli, a po porwanych chłopcach ślad zaginął. Przez cały ten czas obie rodziny musiały radzić sobie z bolesnymi wspomnieniami, próbując uporać się z rozpaczą po utracie ukochanych dzieci. 

PREMIERA 17.01

Martwi za życia Graham Masterton
Po nieudanej operacji Trójząb detektyw Katie Maguire ma ręce pełne roboty. Mimo policyjnych działań Cork zalewa fala narkotyków i dopalaczy, grupa złodziei psów włamuje się do hotelu dla psów Sceolan i kradnie dwadzieścia sześć rodowodowych zwierząt, jeden ze złodziei zostaje zastrzelony, a właściciel hotelu i jego żona składają fałszywe zeznania.

PREMIERA 31.01




Wśród zapowiedzi Wydawnictwa Czarna Owca moją uwagę przykuły dwa tytuły:

Czy można umrzeć dwa razy?
Leif GW Persson
Podczas letniego obozu skautów dziesięcioletni Edvin znajduje na jednej z wysp jeziora Mälaren ludzką czaszkę. Chłopiec starannie wkłada znalezisko do torby, ucieka z obozu i jedzie do swojego sąsiada – komisarza Everta Bäckströma. 

PREMIERA 17.01



Wyginacze łyżeczek
Daryl Gregory
Niesamowita, zabawna opowieść o rodzinie marzycieli obdarzonych niezwykłymi zdolnościami oraz niewidzialnymi mocami, które łączą nas wszystkich.

PREMIERA 31.01






Wydawnictwo Literackie przygotowało różne gatunkowo nowości – wśród nich zwróciłem uwagę na: 

Człowiek tygrys
Eka Kurniawan
Powieść z literackim pazurem! Po książce Piękno to bolesna rana – opowieść o kobietach, ofiarach męskiego pożądania – w ręce polskich czytelników trafia wreszcie najsłynniejsza powieść Eki Kurwniawana.

PREMIERA 17.01



Prostota. Siła codziennych rytuałów
Brooke McAlary
Brooke McAlary i jej slow home – książka australijskiej gwiazdy internetu o tym, jak zwolnić i nadać codziennym sprawom odpowiednią rangę.

PREMIERA 17.01





Burza
Steve Sem – Sandberg
Stary dom, tajemnica sprzed lat i mgła, w której trudno oddzielić prawdę od przewidzenia. To nie jest thriller ani kryminał. To coś znacznie mocniejszego. To siła znakomitej literatury.

PREMIERA 31.01






Dom Wydawniczy Rebis proponuje nowy kryminał uznanego autora:

Noc
Bernard Minier
Kirsten Nygaard, inspektor norweskiej policji, prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa kobiety zatrudnionej na platformie wiertniczej na Morzu Północnym. Na zbiórce personelu brakuje jednego mężczyzny. W jego kabinie Kirsten trafia na plik zdjęć. 

PREMIERA 30.01




Prószyński i S-ka w styczniu zachęca do przeczytania między innymi:

13 minut
Sarah Pinborough
Byłam martwa przez 13 minut … teraz chcę wiedzieć, dlaczego. Nie pamiętam, jak trafiłam do lodowatej rzeki, ale wiem jedno: to nie był wypadek. 

PREMIERA 16.01





Stało się
Magda Kuydowicz
W tajemniczych okolicznościach ginie kochanek dziennikarki telewizyjnej Matyldy Kwiatek, a w jej otoczeniu zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Kiedy szef bez powodu wyrzuca ją z pracy, Matylda postanawia odpocząć od stresów i wyjechać z przyjaciółką na wczasy odchudzające nad morze. 

PREMIERA 23.01

I na koniec Grupa Wydawnicza Foksal/W.A.B.

Fahion Victim
Corrie Jackson
Jeśli Sophie Kent wpadnie na trop, możesz być pewny, że nie wypuści go z rąk.
Fashion Victim to idealna lektura zarówno dla fanów gatunku, jak i mody. W tej książce znajdziemy wszystko, czego wymaga dobry kryminał: wiarygodne postaci, przemyślaną fabułę, niezwykłą atmosferę tajemnicy. 

PREMIERA 17.01


To tylko część zapowiedzi wydawniczych na początek nowego roku. Po przerwie świąteczno – noworocznej trzeba zabrać się za czytanie. Napiszcie w komentarzach, czy któryś z tytułów wpadł Wam w oko i czy macie już sprecyzowane plany czytelnicze na styczeń? 

Trzymajcie się!
Tomek