KARUZELA Z BLOGERAMI #1

Ten wpis chodził mi po głowie już od jakiegoś czasu… Przez moment polecałem Wam zaprzyjaźnione blogi w ramach Podsumowania miesiąca, ale później zaniechałem tego działania. Głównie dlatego, że … zapominałem o tej części wpisu.

Od razu przyznam się, że na inne blogi zaglądam sporadycznie, kierując się głównie sympatią dla piszących je osób, podobnym gustem czytelniczym i tym, czy podczas pierwszej wizyty przypadł mi do gustu język wpisu i styl wypowiedzi. Mała aktywność w blogosferze wynika także z ograniczonego czasu i tego, że przynajmniej kilka razy w czytanej recenzji pojawił się (pewnie niechcący) istotny element fabuły. I przyjemność z własnej lektury od razu okazała się … mniejsza. Wiem, że czasem można nie zauważyć spojlera, ale na niektórych blogach jest ich więcej niż u innych recenzentów. Dlatego ostrożności nigdy dość. Do tego nigdy nie czytam cudzej recenzji przed napisaniem własnej. Ale to chyba w blogosferze normalna praktyka? 

Z drugiej strony jednak warto penetrować przestrzeń blogosfery, choćby po to, aby poznać odmienny punkt widzenia, zerknąć co czytają inni, czasem (choć to nie reguła) odetchnąć od książek, które w danym momencie królują na Instagramie.

Mam nadzieję, że Karuzela z blogerami zagości u mnie na dłużej. Dziś pierwsza porcja linków. Zapraszam!
*Karolina z Tanayah czyta poleca kryminał Anety Jadowskiej:
*Marta z Na regale u Marty Mrowiec obchodziła niedawno trzecie urodziny bloga:
*Ania z Myśli i słowa wiatrem niesione zrecenzowała nowy kryminał Marty Matyszczak:
*Pyza z Pierogów Pruskich (uwielbiam tę nazwę!) pisze o ciekawej książce Angeli Brazil
*Monika z God Save The Book opowiada o reportażu historycznym Cezarego Łazarewicza:
*Małgosia z Gosia72.blogspot.com recenzuje książkę Dominiki van Eijkelenborg:
Pierwsze koty za płoty. Jeszcze nie myślałem o częstotliwości tego wpisu, ale to pewnie okaże się wkrótce. Zostawcie w komentarzu aktywny link do recenzji, którą chcecie się pochwalić. Mam nadzieję, że poznam w ten sposób interesujące miejsca, w których pisze się o książkach. Lista jest otwarta, co oznacza, że Karuzela z blogerami właśnie się rozkręca!